e nie tylko na odpowiadanie na pytania użytkowników, ale także na zapewnienie im wiedzy i jakości. Jeśli użytkownik kojarzy blogera z wiedzą i profesjonalizmem, to może częściej skorzystać z jego usług, albo po prostu być wiernym czytelnikiem, który zostanie tu na wiele, wiele lat. Wszystko to powoduje, że dzisiejszy świat internetowych wyszukiwarek opera się na wysokiej jakości, rzetelności – daje to szansę niewielkim stronom internetowym na poprawę pozycji w Google. Widać to po trendach w branży, zwłaszcza jeśli właściciel takiej małej strony zna się na optymalizacji w Google.
Marketing internetowy na Facebooku
W 2017 roku liczba użytkowników Facebooka sięgnęła 2 miliardów. Oznacza to prawdziwy raj dla działań e-marketingowych, dlatego, że liczba logujących się każdego dnia na tą platformę internetową jest naprawdę zatrważająca. Przedsiębiorcy używają Facebooka w dwojaki sposób – niektórzy prowadzą własne profile danej działalności, tak zwane fanpejdże, inni za to płacą Facebookowi za wyświetlanie reklam. Ponadto często reklamy, które widujemy na Facebooku są specjalnie dobrane dla odbiorcy na podstawie jego historii wyszukiwania. Przykładowo jeśli szukaliśmy jakiś stoków narciarskich, jest to wielce prawdopodobne, że wyświetlane reklamy będą zahaczały o tematykę narciarstwa właśnie.
Częstym błędem podczas projektowania kampanii w
Częstym błędem podczas projektowania kampanii w oparciu o content marketing jest ignorowanie znaczenia kanałów, które docelowo posłużą do kontaktu z odbiorcą. Należy pamiętać, że content marketing nie tylko daje możliwość przygotowania treści pod kątem odbiorcy, ale umożliwia określenie zaufanych przez niego kanałów medialnych. Jest to nadzwyczaj istotne w erze przepychu źródeł internetowych. Nie każdy użytkownik Facebooka codziennie przegląda z zaangażowaniem tamtejsze aktualizacje, tak jak nie każdy użytkownik przegląda codziennie twitty obserwowanych osób czy firm. Content marketing daje możliwość poznania predyspozycji odbiorcy w zakresie wyboru źródła informacji, co w konsekwencji sprawia, że odbiorca, czytając treść przystosowaną do jego preferencji, w portalu który jest dla niego źródłem zaufanych informacji, nie podważa danej informacji, lecz chętnie ją akceptuje.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing